امروز تولد کسی هستش که پوشیدن شماره 13 بین مدافع ها رو باب کرد ؛ یکی از پرافتخارترین مدافعان تاریخ ، بازیکنی که همه نوع اعتخاری تو کارنامه اش داره از قهرمانی های متعدد لیگ و جام حذفی و سوپر جام داخلی کشور گرفته تا قهرمانی جام یوفا و لیگ قهرمانان اروپا و سوپر جام اروپا ، در سطح ملی هم قهرمانی جهان و نایب قهرمانی اروپا و … رو تو کارنامه اش داره.

تو 9 سالگی وقتی داشته شیرجه میزده تو استخر کمرش برخورد میکنه به لبه استخر دکترا هم میگن وقت باید ورزش کنه تا خوب بشه و اینجوری میشه که وارد فوتبال میشه

اصولا از زمان شکل گیری فوتبال، ایتالیا به دفاع اش معروف بوده است و البته به مدافعانی که دروازه را خط مقدم خود می دانند. از هلنیو هررا اینتر بزرگ دهه 60 گرفته تا یوونتوس دوست داشتنی مکس آلگری ورژن 2016. این دو تیم بیش از نیم قرن با هم فاصله دارند اما هردو در یک چیز یکسان اند. خوب دفاع کن تا پیروز شوی.

در سال 1997 وقتی که بارسی کفش هایش را آویخت، روسونری نگران بود که شاید یک دفاع افسانه ای نداشته باشد.مالدینی و کاستاکورتا می توانستند جانشین او شوند اما کس دیگری نیاز بود و آن فرد کمی دورتر در پایتخت حضور داشت.

در سال 1994، نستا اولین بازی اش را برای لاتزیو انجام داد. اولین قدم برای مد نظر قرار گرفتن در سرزمین مد، فینال کوپا ایتالیا سال 98 بود که گل سوم لاتزیو را به میلان زد. بی شک کاپیتان عقاب ها بودن آن هم عقاب هایی که در المپیکو پرواز می کنند، برای شهر میلان مدگرا نکته جالبی است.

با مبلغی 30 میلیون یورویی از لاتزیو به میلان رفت. دو بار قهرمان لیگ قهرمانان شد. 5 بار بهترین مدافع سری آ. عنوانی که شاید کیلینی بتواند با آن رقابت کند. فوتبال ایتالیا هر روز پس از رفتن آلساندرو نستا به این فکر افتاده است که آیا نستا ی دیگری پیدا خواهد شد.

در حال حاضر بهترین دفاع وسط های فوتبال ایتالیا در تیم یوونتوس هستند.کیلینی و بونوچی. از کیفیت بازیشان که بگذریم آن ها نتوانسته اند مقامی اروپایی بدست آورند. بنابراین شاید نتوان آن ها را با نستا مقایسه کرد.

فوتبال ایتالیا دفاع وسط های جوانی مانند رومانیولی و دنیله روگانی را دارد که نشان از آینده ای خوب در دفاع ایتایا دارند. اما آیا جای نستا و هم نسلی هایش را می توانند بگیرند. تیمی که قهرمان جام جهانی شد.

در اواخر دوران بازی مصدومیت به سراغ آلساندرو آمد. او هم تصیم گرفت که فوتبال حرفه ای بس است. سری به فوتبال کانادا و هند زد و بعد رفت.

تمام فوتبال دوستان، دوست داران نستا را در قامت یک مربی بار دیگر ببینند. کسی که خاص نبود اما خاص بازی می کرد

 

اگر دنبال کار اینترنتی بدون سرمایه هستی پیشنهاد میکنم حتما از لینک زیر دیدن کن :

www.onexiran.com