تیم ملی شیلی با پیروزی مقابل پرتغال در ضربات پنالتی، به فینال رقابت های جام کنفدراسیون ها راه پیدا کرد.

در این دیدار جذاب و تماشایی، دو تیم در 120 دقیقه به تساوی 0-0 رسیدند اما در ضربات پنالتی، این شیلی بود که به لطف درخشش کلودیو براوو، 3-0 پیروزی شد و به فینال راه پیدا کرد.

پرتغال بازی را بهتر آغاز کرد و بازیکنان این تیم در دقایق ابتدایی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما این شیلی بود که می توانست در دقیقه 6 به گل برسد اما وارگاس که روی پاس در عمق عالی الکسیس سانچس صاحب موقعیت شده بود، نتوانست روی پاتریسیو را مغلوب کند.

پرتغالی ها خیلی سریع به این موقعیت واکنش نشان دادند و ارسال عالی کریس رونالدو، آندره سیلوا را با براوو تک به تک کرد اما واکنش به موقع دروازه بان باتجربه شیلی، دروازه این تیم را بسته نگه داشت.در ادامه بازی با خطاهای متعدد بازیکنان دو تیم به دفعات متوقف شد و همین مسئله باعث شد تا از ضرباهنگ بازی کاسته شود.

در دقایق پایانی نیمه اول بار دیگر موقعیت هایی روی دروازه هم ایجاد کردند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و نیمه اول بدون گل به پایان رسید.نیمه دوم را هم پرتغال بهتر آغاز کرد و آندره گومس اولین موقعیت جدی این نیمه را به دست آورد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

بازیکنان خیلی زود جلو کشیدند و می توانستند در دقیقه 53 پیش بیفتند اما اما ضربه آرتورو ویدال، راهی به چهارچوب دروازه پرتغال پیدا نکرد.در دقیقه 59 کریس رونالدو برای اولین بار در این دیدار صاحب موقعیت شد اما ضربه او که از زاویه بسته زده شد، نتوانست باروو را مغلوب کند.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی، دو تیم بازی محتاطانه تری را به نمایش گذاشتند و در نهایت در نیمه دوم هم گلی به ثمر نرسید تا کار به وقت های اضافی کشیده شود.در وقت های اضافی شیلی نمایش بهتری داشت و می توانست خیلی زود توسط الکسیس سانچس به گل برسد اما ضربه سر این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

برتری شیلی ادامه داشت و در دقیقه 113، خطای فونته روی سیلوا، می توانست یک ضربه پنالتی برای این تیم به ارمغان بیاورد اما علیرضا فغانی این صحنه را پنالتی تشخیص نداد.بدشانسی های شیلی در دقیقه 119 کامل شد و دو ضربه پیاپی از ویدال و سیلوا به تیر دروازه برخورد کرد تا دروازه پرتغال بسته بماند و کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

اما در ضربات پنالتی براوو فوق العاده کار کرد و هر سه ضربه پرتغالی ها که توسط ریکاردو کوارشما، ژوائو موتینیو و نانی زده شد را مهار کرد. در مقابل ویدال، آرانگیس و الکسیس سانچس ضربات شان را تبدیل به گل کردند تا شیلی به عنوان اولین تیم راهی فینال جام کنفدراسیون ها شود.

 

اگر دنبال کار اینترنتی بدون سرمایه هستی پیشنهاد میکنم حتما از لینک زیر دیدن کن :

www.onexiran.com