نمایش چشم‌نواز رویس-گوتسه-شورله در نیمه اول.

مشخصات بازی
روز و تاریخ بازی: شنبه | 29 بهمن 1396 به وقت ایران | 18 فوریه 2018 به وقت محلی
تورنمنت: بوندس لیگا | هفته بیست و سوم از فصل 2017/18
گلزنان: –
مارکو رویس (32)

اتفاق ویژه :
مارکو رویس و ماریو گوتسه (گوتزئوس)، پس از 429 روز، هر دو در ترکیب آغازین بروسیا دورتموند قرار گرفتند. همچنین بعد از مدت‌ها مثلث رویس-گوتسه-شورله در این دیدار تکمیل شد.

چمن بد ورزشگاه بروسیا پارک پیش از آغاز بازی سوژه رسانه‌ها شد.

شرح بازی

نیمه اول
در همان لحظات اولیه بازی، گلادباخ روی یک ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت شد. این موقعیت بدون رسیدن توپ به دروازه از دست رفت. دقیقه 10 نیز دورتموند روی یک ضربه کرنر ایجاد موقعیت کرد. توپ را در دهانه دروازه وسترگارد بازگشت داد تا بازیکنان دورتموند موفق به زدن ضربه نشوند. سه دقیقه بعد ضدحمله گلادباخ تک به تک شدن اشتیندل با بورکی را همراه داشت، بورکی توپ را دفع کرد و توپ دوم را آکانجی از منطقه خطر خارج کرد.

وضعیت بد چمن بارها زمین خوردن بازیکنان را منجر شد و از کیفیت بازی کاست.
دقیقه 28 شوت بوبادیا با اختلاف از بالای دروازه بورکی به بیرون رفت.
دقیقه 32 دورتموند روی همکاری مثلث گوتسه، شورله، رویس به گل رسید.

دقیقه 42 گلادباخ با وسترگارد توانست گل را جبران کند، اما استفاده از کمک داور ویدیویی سبب شد این گل به دلیل آفساید مردود اعلام شود.

در دقایق تلف شده نیز دو تیم موقعیت گلزنی داشتند. تورگان هازارد با یک حرکت انفرادی عالی وارد محوطه دورتموند شد اما ضربه‌اش با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت. دورتموند نیز با حرکت ترکیبی رویس و شورله ایجاد موقعیت کرد، رویس در شش قدم گلادباخ توپ را به گوتسه رساند، گوتسه نتوانست ضربه آخر را به توپ بزند تا نیمه اول با برتری یک بر صفر میهمان به پایان برسد.

در دقایق پایانی نیمه اول، پس از برخورد رویس و گینتر، هر بار پا به توپ شدن مارکو رویس با سوت‌های اعتراضی هواداران گلادباخ همراه می‌شد.

نیمه دوم
نیمه دوم این گلادباخ بود که کار را هجومی آغاز کرد. دقیقه 50 دو ضربه پیاپی از هازارد و اشتیندل توسط بازیکنان دورتموند برگشت داده شد. یک دقیقه بعد ضربه سر گینتر را بورکی مهار کرد.

دقیقه 53 پاس عالی هازارد، دنیس زکریا را در محوطه دورتموند صاحب توپ کرد. ضربه زکریا از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 55، سه سیو بورکی و تکل سوکراتیس مانع از باز شدن دروازه دورتموند شد. بورکی ابتدا توپ اشتیندل را دفع کرد، بعد مانع از گلزنی بوبادیا شد، توپ سوم را سوکراتیس قبل از رسیدن به خط دروازه برگشت داد و پیش از اینکه اشتیندل شوت چهارم را بزند، بورکی توپ را قاپید.

چهار دقیقه بعد حرکت ترکیبی عالی بازیکنان گلادباخ یک ضربه ناامید کننده از تورگان هازارد در پی داشت. دقیقه 61 ضربه محکم رویس درست همانجایی رفت که یان زومر حضور داشت، دروازه‌بان سوئیسی توپ را توانست به کرنر بفرستد.

بورکی در ادامه نمایش درخشانش، سه موقعیت عالی اشتیندل، الودی و بوبادیا را گرفت تا دورتموند کماکان پیروز بماند.

دقایق پایانی بازی گلادباخ سراپا حمله بود و اشتوگر نیز تمام نیروهای دفاعیش را وارد زمین کرد. ضربات شروع مجدد پیاپی گلادباخ به نتیجه نرسید و دورتموند توانست سه امتیاز سخت از بروسیا پارک به خانه ببرد.

شرح گل‌ها :
مونشن گلادباخ 0-1 بروسیا دورتموند | مارکو رویس (دقیقه 32): حرکت پا به توپ گوتسه در زمین گلادباخ با پاس بلند او برای شورله همراه شد. شورله توپ را در سمت چپ خط هجومی دورتموند در اختیار گرفت، وارد محوطه گلادباخ شد و با یک پاس بلند، رویس را در آن سوی محوطه صاحب توپ کرد. رویس نیز با یک ضربه بغل پای زیبا توپ را به تیر افقی دروازه زد تا گلی زیر طاق به ثمر برسد.

 

اگر دنبال کار اینترنتی بدون سرمایه هستی پیشنهاد میکنم حتما از لینک زیر دیدن کن :

www.onexiran.com